logo-bg

درمان اسکار آکنه با لیزر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
دسته: دانستنی های زیبایی
بازدید: 45745

drfatah 0024

جراحی پوست در سالهای اخیر پیشرفتهای بسیاری پیدا کرده که این بدلیل پیشرفت تکنولوژی و کاربرد آن در پزشکی می باشد . هر چند نزدیک به 4 دهه است که لیزر استفاده می شود ولی تنها چند سال است که بطور گسترده در بازسازی و جوانتر کردن چهره به کار می رود.

عبور لیزر بطور دقیق باعث برداشته شدن لایه به لایه بافت می گردد . با اولین عبور لایه سطحی یا اپیدرم برداشته می شود و زمانی که به لایه عمیقی پوست یا به درم برسد با عبور در هر لایه تغییر رنگ پوست را داریم . در زمان انجام لیزر با ورود لیزر به داخل درم پاپیلر باعث ایجاد رنگ صورتی می شود ،رسیدن به قسمت عمیق تر درم پاپیلری ایجاد رنگ خاکستری می کند . موقعی که برداشتن لایه های پوست به درم رتیکولر می رسد بافت زرد رنگ می شود . بایستی توجه داشت که نفوذ عمقی تر باعث از بین بردن ساختمان ضمائم پوست و خطر ایجاد اسکار با جوشگاه در ناحیه درمان شده می شود.
بدلایل مختلف جراحی بازسازی پوست انجام می شود منجلمه از بین بردن چین و چروک ، آسیب پوست در اثر آفتاب یا اسکارهای پوست ناشی از جوش و غرور جوانی ، آبله مرغان یا اسکارهای ناشی از اعمال جراحی که بیشتر توسط لیزر کربن دی اکسید و لیزر اریبوم انجام می شود .
با پیلینگ لیزری توسط لیزر co2 اولتراپالس بازسازی رشته های آسیب دیده کلاژن و افزایش کلاژن در پوست جدید به وجود آمده و با از بین رفتن چین و چروک فرد جراحی شده 5 تا 10 سال جوانتر از سن واقعی اش به نظر می رسد در حقیقت ترکیب اثر برداشتن پوست و تحریک کلاژن باعث صافی پوست پس از عمل می شود و در صورت مراقبت صحیح از پوست و قرار نگرفتن در معرض آفتاب آثار سودمند این عمل تا سالیان سال باقی می ماند .